Poslední možnost kvalifikovat se na Olympijské hry v Paříží 2024 měli boxeři a boxerky na Světové olympijské kvalifikaci v Bangkoku. Celkem 578 boxerů a boxerek ze 132 zemí světa v Thajsku bojovalo o 51 zbývajících místenek pro letní olympijské hry. Na tuto kvalifikaci odcestovala česká výprava pod vedením trenérů Michala Soukupa, Štěpána Horvátha a Lenky Kardové v této sestavě: Lucie Horváth Sedláčková (57 kg), David Karbaš (63,5 kg), Monika Langerová (75 kg) a Kelvin Soquessa (71 kg).

Jako první z českých reprezentantů se do ringu postavili 26. května David Karbaš a Kelvin Soquessa. Karbaš měl za soupeře zkušeného bulharského reprezentanta Radoslava Rosenova. Přes bojovný výkon se z vítězství 5:0 na body radoval reprezentant Buharska.

Kelvin Soquessa bojoval s Novozélanďanem Stanleyem Wendellem a po velké bitvě podlehl nejtěsnějším poměrem 3:2 na body.

O den později nastoupila do kvalifikačního ringu pro OH v Paříži Monika Langerová. Česká reprezentantka prohrála po bojovném výkonu ve vyrovnaném zápase s Ornellou Sathoud z Ghany 4:1 na body.

Jako poslední z českých reprezentantů bojovala o olympijskou účast Lucie Horváth Sedláčková, která ve svém prvním zápase dokázala porazit hladce reprezentantku Kataru Danu Hashim a zvítězila ve 3. kole RSC. Bohužel ve svém druhém zápase nestačila na reprezentantku Číny Xu Zichun a prohrála 5:0 na body.

Letní Olympijské hry, které začínají v Paříži 26. července budou bez českých boxerů. Posledním českým olympijským medailistou je Rudolf Kraj, který vybojoval stříbrnou medaili na Olympiádě v Sydney 2000 a v roce 2012 se podařilo vybojovat účast Zdeňkovi Chládkovi na Olympijských hrách v Londýně.