V Sofii pochopitelně nechybí ani česká výprava reprezentovaná Pavlem Polakovičem (váha do 64 kg), Zdeňkem Chládkem (69) a Janou Prokešovou (51) s Kateřinou Humlovou (60). Výpravu pak doplňují trenéři Miroslav Vrba, Kamil Černý a mezinárodní rozhodčí Pavel Hynek.

A právě ten se společně s Polakovičem představil mezi šestnácti provazy hned první soutěžní den. Hynek odřídil v ringu jeden duel coby hlavní, v dalších šesti případech (z celkem 23 duelů pondělního programu) pak strávil na bodech.

Chyběl pochopitelně u zápasu svého krajana Polakoviče, který prohrál diskvalifikací ve třetím kole s Ázerbájdžáncem Imanem Achmadlim. Důvod? Českému boxerovi v zápase třikrát vypadl z pusy chránič zubů. Dle slov jednoho z trenérů českého týmu sehrála hlavní roli velká nervozita olomouckého bijce.

V úterním programu turnaje se představí jeho parťák Zdeněk Chládek, kterého čeká třiadvacetiletý Clair Merven z Mauricia, který v loňském roce reprezentoval svoji zemi na olympijských hrách v Riu, kde ale vypadl hned v prvním kole. Tehdy ale boxoval ve váze do 75 kg.

Na úřadující českou šampionku Janu Prokešovou čeká ve čtvrtek 23. února domácí Venelina Poptolevová, Kateřina Humlová (taktéž mistryně republiky) se utká s další Bulharkou Denisou Elesejevovou. Ta tento turnaj vyhrála už v roce 2011, kdy tehdy ve finále zdolala fenomenální Irku Katie Taylorovou.