Letošní mistrovství ČR se uskutečnilo v České Lípě, kde se bojovalo celkem v pěti ženských a osmi mužských váhových kategoriích. Přinášíme vám report z finálových bojů.

Ve váze do 54 kg se jako první ve finálovém galavečeru představily Michaela Kerlehová a Erika Stanoeva. Obě dívky předvedly bojovný výkon a na konci utkání se mohla z vítězství 4:1 na body radovat Michaela Kerlehová.

Další váhovou kategorií byla váha do 57 kg, kde nastupovala v roli favoritky Lenka Bernardová a soupeřkou jí byla Klára Poledníková. Bernardová zaboxovala velmi chytře, utkání měla po celou dobu pod kontrolou a zvítězila 5:0 na body. Obhájila tak titul v této váhové kategorii.

Ve váze do 60 kg měla Lenka Volejníková za soupeřku oddílovou kolegyni Kateřinu Čavajdovou. Obě děvčata si ovšem v zápase rozhodně nic nedarovala. Byla z toho bitva jako řemen a bylo se na co dívat. Rozhodovalo se ve třetím kole a nakonec se z vítězství radovala Lenka Volejníková, která byla úderově přesnější a zvítězila 5:0 na body.

V kategorii do 64 kg obhajovala pás mistryně ČR Vendula Sedláčková a soupeřkou ji byla Tereza Dvořáková. V bojovném utkání byla Sedláčková v každém kole lepší a přesnější. Zvítězila 5:0 na body a připnula si tak pás mistryně republiky i pro tento kalendářní rok.

Ve váze do 69 kg nastupovala jako velká favoritka naše nejzkušenější reprezentantka Martina Schmoranzová proti Markétě Tojnarové a od začátku nebylo pochyb o tom, kdo zvítězí. Martina Schmoranzová si zkušeně pohlídala všechna tři kola a na konci utkání se tak mohla radovat z jednoznačného vítězství 5:0 na body. Získala tak svůj již jedenáctý titul mistryně ČR.

V posledním ženském finále ve váze do 75 kg nastoupila Michaela Brančíková proti Kateřině Vondráčkové. Prvně jmenovaná byla mírnou favoritkou, ovšem bylo otázkou, jak si poradí s výškovou převahou své soupeřky. Ta ovšem nedokázala využít výhody svých delších paží a málo pracovala přední rukou. Brančíková dobře soupeřku předcházela a bodovala. Na konci utkání se mohla radovat z vítězství 5:0 na body.

První mužské finále se odehrálo ve váze do 57 kg, kdy měl Dominik Štěpánek za soupeře obhájce titulu z loňského roku Olivera Hochmana. Ten nastoupil do zápasu s jasnou útočnou taktikou a snažil se neustále stupňovat tempo. Štěpánek však již v semifinále ukázal, že boxovat z ústupu mu nedělá žádné potíže. Dobře se pohyboval na nohou a z ústupu chytře bodoval. První kolo díky tomu vyhrál. Ve druhém kole ovšem Hochman začal ještě více stupňovat tempo a hned v úvodu kola poslal svého soupeře do počítání. Ten v boji sice ještě pokračoval, ale záhy přišlo druhé počítání a ringový rozhodčí správně utkání ukončil. Hochman zvítězil ve druhém kole RSC a obhájil tak titul v této váhové kategorii.

Ve váhové kategorii do 63 kg proti sobě stanuli Petr Novák a Jasur Zaripov, přičemž ve svižně boxovaném utkání měl po všechna tři kola navrch český reprezentant Petr Novák, který určoval tempo utkání a na konci se mohl radovat z vítězství 5:0 na body.

Ve váze do 69 kg nastoupil loňský finalista Jan Klabeneš, který měl za soupeře Václava Siváka, mistra světa v K1. Honza Klabeneš se snažil, bojoval ale ani v tomto roce nedokázal získat titul, protože po celé utkání jasně dominoval Sivák, který zvítězil jednoznačně a jednomyslně u všech bodových rozhodčích. Je velká škoda, že se mistrovství nemohl zúčastnit loňský mistr ČR této váhové kategorie Miroslav Šerban.

Ve střední váze do 75 kg bojoval o titul Miloš Bartl proti Tomáši Tyityisovi. Od úvodních vteřin utkání nebylo pochyb, že si Miloš Bartl jde pro svůj již čtvrtý titul v řadě za sebou. Hned v prvním kole poslal svého soupeře do dvou počítání a ringový rozhodčí tak ukončil utkání pro naprostou převahu. Miloš Bartl zvítězil v 1. kole RSC.

Ve váhové kategorii do 81kg proti sobě nastoupili dva oddíloví kamarádi Artem Hafiyak a Vitaliy Bojko, který si ale do finále přinesl zranění. V semifinále se mu otevřelo obočí, ráno na lékařské prohlídce ale vše vypadalo dobře, a tak mohl k finálovému souboji nastoupit. Zranění se mu bohužel na konci prvního kola obnovilo. Přestože mohl v boji pokračovat, tak přeci jen zdraví borce je na prvním místě a Vitalij do druhého kola po poradě s trenérem nenastoupil. V utkání tak zvítězil Artem Hafiyak vzdáním ve 2. kole.

V těžké váze do 91 kg proti sobě nastupovali Jan Mužík, loňský finalista ve váze do 81 kg, který si letos řekl, že zkusí štěstí o váhu výš, a Adam Kolařík, který naopak šel o váhu níž. Bylo to krásné a bojovné utkání, které patřilo mezi jedno z nejlepších na mistrovství. Oba borci předvedli v utkání velkou bojovnost a odolnost, ale z vítězství se mohl radovat pouze jeden. Nakonec zvítězil 5:0 na body Adam Kolařík.

Ve váze supertěžké nad 91 kg nastoupil Martin Pinc proti Romanu Hejdovi a od úvodních vteřin bylo jasné, že si Pinc jde pro svůj premiérový titul mistra ČR, když dokázal v prvním i druhém kole dostat soupeře do počítání. Hejda byl v utkání celkem 3x počítán a ringový rozhodčí ukončil utkání ve druhém kole. Martin Pinc zvítězil ve 2. kole RSC.