Extraligové utkání začalo v 18:00 slavnostním nástupem obou celků a rozhodčích. Ještě než se začalo boxovat o extraligové body, tak byly na programu dva atraktivní předzápasy. V prvním se ve váhové kategorii do 57 kg představila za Ostravu Julie Poledníková a za Prahu startující Petra Cvoligová. V tomto utkání, které se boxovalo v solidním tempu u všech bodových rozhodčích zvítězila zkušenější domácí boxerka Julie Poledníková. I druhé utkání se boxovalo v kategorii do 57 kg ale tentokrát v kategorii mužů. Domácí borec Kristián Staňo nestačil na Šimona Šeděnku, který zvítězil 3:0 na body.

Po hezkých a bojovných předzápasech začaly boje o extraligové body.

Domácí Lucie Pudilová ve váhové kategorii do 66 kg nastoupila proti Markétě Tojnarové. V bojovném zápase se Tojnarová ukázala jako velká bojovnice a nedala své soupeřce, která má zkušenosti i z MMA zápasů rozhodně nic zadarmo. Ze zaslouženého vítězství 3:0 se nakonec radovala Lucie Pudilová.

Ostravský Jiří Kozel si to o další body rozdal s Filipem Horváthem ve váhové kategorii do 57 kg. V utkání, které bylo boxováno ve svižném tempu, o které se postaral hlavně domácí borec, který po celé utkání útočil a šel neustále za svým soupeřem. To ale byla voda na mlýn zkušeného několikanásobného mistra ČR Filipa Horvátha, který boxoval z ústupu, dobře kontroval a unikal do stran. Po skončení zápasu nebylo pochyb o vítězi a po verdiktu 3:0 zvedl ringový rozhodčí ruku zkušenějšímu Filipovi Horváthovi.

Ve váhové kategorii do 63,5 kg se utkali za domácí Martin Košárek a za Prahu startující Rafael Hanciuta. V tomto utkání se z vítězství radoval Hanciuta, který bezpečně bodově ovládl celý zápas, když zejména první polovina zápasu byla zcela v jeho režii a ve druhém kole dostal svého soupeře do počítání. Toto počítání ale paradoxně spíše nakoplo ostravského borce, který začal být aktivnější a až do konce zápasu bojoval a snažil se dohnat bodové manko z první poloviny utkání. To se mu nepodařilo a Rafael Hanciuta zvítězil jednomyslně 3:0 na body.

V kategorii do 67 kg potvrdil roli favorita domácí zkušený český reprezentant Erik Suchý, několikanásobný mistr ČR a medailista z ME si poradil s velkým bojovníkem Maxem Redlem a zvítězil 3:0 na body.

Na řadu přišla váhová kategorie do 71 kg, ve které o extraligové body bojovali domácí Jan Rotter s Davidem Marešem. V zajímavém utkání se nakonec z vítězství mohl radovat úderově přesnější David Mareš.

Ve váze střední do 75 kg nastoupil za domácí Šimon Barteček a soupeřem mu byl Matěj Křen. Ostravský Šimon Barteček si pohlídal bodově celé utkání a nakonec zvítězil u všech bodových rozhodčích 3:0 na body, když ve třetím kole dokonce poslal svého soka do počítání.

V polotěžké váze do 80 kg zvítězil Jindřich Janečka, který v letošním extraligovém ročníku hájí barvy Ostravy, Miroslav Heřmanský přes bojovný výkon na svého soupeře nestačil.

Na řadu přišla váha těžká do 90 kg a proti sobě se postavili za hosty Marek Šmejkal a za Ostravu Jan Tomášek. Už první utkání v Praze svedlo v této váhové kategorii tyto dva borce proti sobě a byla z toho bitva jako řemen. V Praze se z vítězství radoval po obrovské bitvě Šmejkal a tak se čekal opět bojovný a vyrovnaný zápas. Oba borci nezklamali a v nejhezčím utkání extraligového večera zvítězil těsně na body 2:1 ostravský Jan Tomášek a do posledního místa zaplněné hotelové kongresové centrum se mohlo radovat z celkového vítězství domácích, protože utkání v supertěžké kategorii již nemohlo ovlivnit vítězství Ostravy.

V supertěžké váze +90 kg se proti sobě postavili za Prahu Vojtěch Garba a za domácí obrovský bojovník Patrik Terkel. Po vyrovnaných dvou kolech bylo utkání ve třetím kole přerušeno, protože se oba borci střetli hlavami a ringový lékař je kvůli zranění nemohl pustit do dalšího boje a tak se utkání muselo dobodovat . Z těsného vítězství 2:1 na body se nakonec radoval Vojtěch Garba, což byla už pouze kosmetická úprava celkového vítězství domácího celku, který zvítězil 19:17.


Gratulujeme domácímu týmu z Ostravy a těšíme se na další extraligová utkání, která jsou na pořadu 18. května, kdy do Ostravy přijede Ústí nad Labem a Jihlava bude hostit Prahu.

Tabulka