Před začátkem Extraligy se odboxovalo pět velmi pohledných a kvalitních zápasů. Nejdříve v kategorii školní mládeže proti sobě nastoupili Nikolas Mirga (SKP Sever) a za Viper Česká Lípa Vojtěch Halinár, který zvítězil na body. Poté se do ringu proti sobě postavili v utkání kadetů ostravský Kristián Staňo a ústecký Roman Reutskyj, ve kterém na body zvítězil borec z Ústí nad Labem. I další předzápas se boxoval v kategorii kadetů mezi Danielem Šulcem (BC Česká Kamenice) a Markem Gažim z domácího klubu Viper Česká Lípa, ve kterém na body zvítězil domácí borec. V pořadí čtvrtém předzápase si v kategorii žen poradila Barbora Maxová (WB Punk Jim) s Marií Matvienkovou ( Viper Česká Lípa). Zde se rovněž boxovala všechna kola a zvítězila zkušenější Maxová na body. V posledním předzápase nastoupili proti sobě v kategorii juniorů Jiří Prádler (BFC Liberec) proti Ondřeji Divišovi (Viper Česká Lípa), kde zvítězil domácí borec na body. Předzápasový předkrm před boji o extraligové body se určitě líbil domácím divákům, protože ze čtyř utkání, ve kterých nastoupili domácí borci se tři radovali ze zaslouženého vítězství.

Extraligové boje mezi Ústím nad Labem a Ostravou začaly utkáním ve váhové kategorii do 57 kg. Petr Pecka měl za soupeře úderově přesnějšího Jiřího Kozla, který ve velice bojovném a pohledném zápase zvítězil 3:0 na body.

Druhé utkání se boxovalo v kategorii žen ve váze do 60 kg. Za Ústí nad Labem startující Tereza Jágerová v pohledném a vyrovnaném utkání dokázala těsně zvítězit 2:1 na body nad bronzovou medailistkou z ME 2023 juniorů v Arménii Veronikou Rožičovou.

Ve váhové kategorii do 63,5 kg zvítězil bez boje ostravský několikanásobný mistr ČR Erik Suchý WO.

V pořadí čtvrtém utkání ve váhové kategorii do 67 kg se z vítězství opět radoval borec Ostravy. Úřadující mistr ČR z nedávného národního šampionátu v Ostravě Patrik Štefan měl za soupeře Jana Faláta. Ostravský borec si s přehledem pohlídal celý průběh zápasu a zaslouženě zvítězil 3:0 na body.

Ve váhové kategorii do 71 kg se představili za Ostravu Šimon Černý (SK Boxing Mělník) a jablonecký Daniel Daníček. Po vyrovnaném prvním kole převzal za Ústí nad Labem startující Daníček otěže zápasu do svých rukou a po vyhraném druhém kole dostal svého soupeře v kole třetím do dvou počítání a ringový rozhodčí správně ukončil zápas verdiktem RSC.

Na řadu přišla váhová kategorie do 75 kg, ve které proti sobě stanuli Šimon Barteček z Boxingu Poruba, který v letošním ročníku startuje v ELB za Ostravu a děčínský Zdeněk Kozák , který hájí barvy nedalekého Ústí nad Labem. Ve vyrovnaném utkání se nakonec z vítězství 2:1 na body radoval Šimon Barteček, který byl úderově pestřejší a taky přesnější.

V pořadí šestém utkání ve váze do 80 kg zvítězil ostravský borec Dominik Gloser (SSK Vítkovice), který porazil Filipa Breinla (Viper Česká Lípa). Zkušenější Gloser, který boxoval z ústupu, dobře bodoval a zaslouženě zvítězil v poměru 3:0 na body.

Posledním utkáním, které se rozhodovalo v ringu byl zápas ve váhové kategorii do 90 kg, ve kterém Marek Šmejkal (Kutil GYM), který startuje za ostravský klub nedal žádnou šanci Danielu Krhounkovi (Sokol Mšené - Lázně) a zvítězil po jednoznačné převaze ve druhém kole RSC.

Ve váze supertěžké zvítězil za Ostravu startující Tomáš Novotný (Hi - tech Box club Olomouc) bez boje.

V tomto extraligovém utkání zvítězil tým Ostravy 25:9 a uzavřel tabulku po první polovině ELB 2023/2024. Zatím si nejlépe vede Praha, která o skóre předstihla Jihlavu. Třetí je Ostrava a na čtvrtém místě je Ústí nad Labem. První část Extraligy měla velmi dobrou úroveň a těšíme se na odvetné zápasy.

Protokol a výsledky utkání