JIHLAVA vs. PRAHA

V sobotu od 17:00 ve Sportovní hale SK Jihlava se utkaly týmy Jihlavy a Prahy. Tým Prahy přicestoval do Jihlavy s vědomím, že pokud zvítězí, tak se stane celkovým vítězem Extraligy.

Jihlava, která neobsadila supertěžkou váhu nakonec zvítězila překvapivě o jediný bod 18:17, když z celkových osmi odboxovaných zápasů byly čtyři ukončeny před limitem, což divákům přineslo opravdovou podívanou.

V prvním zápase do 70 kg zvítězila za Jihlavu Dominika Čiklová 3:0 na body, která si poradila s velkou bojovnicí Lenkou Volejníkovou.

Ve váhové kategorii do 63,5 kg domácí borec Dominik Zlatý nestačil na Rafaela Hanciutu a prohrál v 1 kole RSC.

Jakub Hložek prohrál s Maxem Redlem v kategorii do 67 kg rovněž 3:0 na body

Další zápas se boxoval ve váhové kategorii do 71 kg. Domácí František Kejda zvítězil RSC ve druhém kole nad Davidem Marešem.

Jihlavský borec a český reprezentant Adam Valenta podle předpokladů zvítězil nad Jakubem Šudou 3:0 na body.

Ve váhové kategorii do 75 kg se zrodilo první velké překvapení, když za Jihlavu startující Karel Plíšek zvítězil KO ve třetím kole nad Tomášem Burešem.

Ve polotěžké váze za domácí nastoupil Patrik Mikeš proti Jiřímu Brožovi. Domácí borec zvítězil u všech bodových rozhodčích.

V posledním boxovaném zápase v těžké váze do 90 kg nastupoval za domácí tým český reprezentant Šimon Šuster a soupeřem mu byl Servác Boháč, který překvapivě zvítězil v 1. kole RSC.

Tímto vítězstvím však jen upravil konečný stav utkání na 18:17 pro Jihlavu, protože váhu supertěžkou domácí tým neobsadil a tak zvítězil Filip Kočí verdiktem WO.

OSTRAVA vs. ÚSTÍ NAD LABEM

V ostravské hale Sareza začalo extraligové utkání v 18:00 dvěma předzápasy juniorů. Nejdříve zvítězil Ondřej Tomáš startující za tým Ústí nad Labem, který vybodoval Kristiána Stańa 3:0 na body. Ve druhém předzápase zvítězil ostravský Daniel Dočkálek, který porazil ve velice vyrovnaném zápase Adama Kaňu 2:1 na body. Po zápasech juniorů přišly na řadu už zápasy o extraligové body.

V prvním zápase do 57 kg nastoupila za Ostravu zkušená reprezentantka, několikanásobná mistryně ČR a medailistka z ME Claudia Tótová, která zvítězila nad Petrou Cvoligovou 3:0 na body.

Domácí borec Jiří Kozel nestačil ve váhové kategorii do 57 kg na velkého bojovníka Petra Pecku, který zvítězil ve vyrovnaném utkání 2:1 na body.

V kategorii do 63,5 kg zvítězil domácí borec Martin Košárek nad ústeckým Narkem Šachbazjanem přesvědčivě 3:0 na body, když opravdu vyrovnané bylo pouze první kolo, ale ostatní dvě kola šly jasně za domácím borcem.

V dalším utkání do 67 kg nastoupil do ringu za domácí český reprezentant, několikanásobný mistr ČR a medailista z ME Erik Suchý, který splnil roli papírového favorita a vybodoval 3:0 na body Jana Faláta.

Na řadu přišla váha do 71 kg, ve které za domácí nastoupil Patrik Štefan, který si poradil s Danielem Daníčkem, kterému se rozhodně nedala upřít velká bojovnost, ale na domácího borce, který boxoval chytře z ústupu, to prostě nestačilo a v utkání zvítězil domácí borec 2:1 na body.

Ostravský Šimon Barteček ve váze do 75 kg měl za soupeře svěřence Pavla Polakoviče Kima Ammousu. V bojovném a vyrovnaném zápase zvítězil domácí borec 2:1 na body, když o jeho vítězství rozhodlo až poslední kolo.

V polotěžké váze do 80 kg zvítězil za domácí Jindřich Janečka, který nedal svému soupeři žádnou šanci a zvítězil RSC ve druhém kole nad Danielem Cziganym.

Ve váze těžké do 90 kg nestačil domácí borec Jan Tomášek na Filipa Breinla a prohrál 3:0 na body.

Na řadu přišlo poslední utkání v supertěžké kategorii +90 kg, ve které zvítězil domácí borec Pavel Bílý nad Michalem Zezulkou 3:0 na body a stanovil tak konečný výsledek 23:13 pro Ostravu.

Tabulka Extraligy

Poslední zápas EXTRALIGY mezi Ústím nad Labem a Jihlavou se bude boxovat 1. června v Chomutově a pokud zvítězí tým Jihlavy, tak předstihne v tabulce Ostravu, která je momentálně na prvním místě a Jihlava by tak získala historicky první titul.