Pod vedením reprezentačního trenéra Pavla Dudy a asistenta Radka Procházky nás reprezentovala na ME česká výprava ve slovinském Mariboru v této sestavě:

 • 46 kg - Tkáčová Sofie
 • 48 kg - Varadin Izabela
 • 51 kg - Vochová Sabina
 • 54 kg - Rosyvková Bára
 • 57 kg - Volfová Natálie
 • 60 kg - Mráčková Anežka
 • 64 kg - Dvorská Ester

 • 44 kg - Velký Rocky
 • 46 kg - Bursa Ondřej
 • 50 kg - Dušánek Pavel
 • 54 kg - Kovář Matouš
 • 60 kg - Sýkora Jan
 • 70 kg - Goliáš Tomáš
 • 90 kg - Vymazal Jan

Mistrovství Evropy odstartovalo prvním dnem 17. srpna a v ringu se představila trojice českých reprezentantů: Sabina Vochová (51 kg) v bojovném a vyrovnaném utkání prohrála s maďarskou reprezentantkou Laurou Dorko nejtěsnějším poměrem 3:2 na body. Stejně smolným výsledkem pro nás skončilo i další utkání v němž Tomáš Goliáš (70 kg) prohrál s Danielsem Caunem z Lotyšska ve vyrovnaném a bojovném utkání opět těsně 3:2 na body. Posledním želízkem v ohni byl Rocky Velký (44 kg), který nám udělal radost a zvítězil po výborném výkonu jednoznačně 5:0 na body nad Dordem Mitrovičem z Černé Hory.

Druhý den mistrovství se do ringu postavily dvě české reprezentantky. Sofie Tkáčová (46 kg) přes bojovný výkon prohrála se slovenskou reprezentantkou Dominikou Vnukovou RSC ve třetím kole a Izabela Varadin (48 kg) bohužel opět smolně po obrovské bitvě prohrála s domácí reprezentantkou Anastassii Tiarou Marholdovou ze Slovinska nejtěsnějším poměrem 3:2 na body, když utkání skončilo díky veřejnému napomínání Slovinky remízou a zápas se musel dobodovat.

Třetí den do ringu měli nastoupit čtyři čeští reprezentanti. Bohužel, turnajový lékař do bojů nepustil Pavla Dušánka (50 kg) pro infekční zranění v obličeji a do bojů tak zasáhla pouze trojice našich borců. Rocky Velký ve svém druhém zápase nestačil ve váhové kategorii do 44 kg na reprezentanta Arménie Gora Chapanyana a prohrál po bojovném výkonu 5:0 na body. Ondřej Bursa (46 kg) zaboxoval krásný zápas, přesto prohrál s Petarem Samardzicem ze Srbska po výborném a bojovném výkonu nejtěsnějším poměrem 3:2 na body. Matouš Kovář (54 kg) prohrál s Rumunem Chiritou Adrianem Marianem smolně RSC-I v prvním kole, když pro krvácení z nosu lékař utkání ukončil.

V programu čtvrtého dne nastoupili v bojích o postup do čtvrtfinále dva Češi. Jan Sýkora (60 kg) zvítězil po skvělém výkonu nad Matijem Roganovicem z Černé Hory. Český reprezentant byl v utkání aktivnější, přesnější a zvítězil suverénně 5:0 na body a mohl se radovat z postupu do dalších bojů. Jan Vymazal (90 kg) předvedl v zápase bojovný a srdnatý výkon, ale bohužel na Safdara Mammadzada z Ázerbájdžánu to nestačilo a prohrál 5:0 na body.

21. srpna, což byl pátý den mistrovství se v ringu představila jediná česká reprezentantka. Bára Rosyvková nestačila v boji o postup do semifinále na Sophii Lawlor Cullenovou z Irska a prohrála 5:0 na body, ale ani Báře se nedá nic vytknout, nechala v ringu všechno, bohužel na soupeřku to nestačilo.

Šestý den se ve čtvrtfinálových bojích do ringu postavila čtveřice českých reprezentantů. Natálie Volfová (57 kg) po zcela dominantním výkonu porazila Ilonu Barbaru Nemethovou z Maďarska v 1. kole RSC a postoupila do semifinále, čímž si zajistila jistou bronzovou medaili. Jako druhá se představila Anežka Mráčková (60 kg), která po bojovném a srdnatém výkonu prohrála v boji o postup do semifinále s Giadou Lopezovou z Itálie 5:0 na body a skončila tak malý kousek od medaile. Jan Sýkora (60 kg) nastoupil ve svém druhém zápase na mistrovství proti polskému reprezentantovi Jakubovi Gruszakovi. Po výborném výkonu zvítězil i ve svém druhém zápase s přehledem 5:0 na body a postoupil do semifinále, čímž si zajistil zisk jisté bronzové medaile. Poslední nastoupila do ringu Ester Dvorská (64 kg), která po veliké bitvě prohrála v boji o semifinále s Chorvatkou Lanou Skupnjakovou 4:1 na body. Opravdu chyběl malý kousek k postupu a zisku medaile.

Ve čtvrtek 23. srpna měli do semifinálových bojů nastoupit dva čeští reprezentanti. Z důvodů zranění Lotyše Timurse Gulbise, který neprošel lékařskou prohlídkou zvítězil Jan Sýkora bez boje WO. Po dvou vítězstvích v ringu tak zvítězil bez boje a mohl se radovat z postupu do finále ME. Natálie Volfová ve váze do 57 kg nastoupila proti reprezentantce Ukrajiny Viktorii Rosetské. Přes bojovný výkon prohrála Natálie ve třetím kole RSC a do finále postoupila její soupeřka. Natálie Volfová si tak domů odvezla bronzovou medaili.

Po dni volna byly v pátek 25. srpna na programu finálové boje, do kterých se probojoval Jan Sýkora ve váhové kategorii do 60 kg. V bojovném, pohledném a technickém zápase prohrál 5:0 na body s reprezentantem Anglie. Anglický reprezentant Luke Moore se stal mistrem Evropy a Jan Sýkora je vicemistrem Evropy, který vybojoval pro Českou republiku krásnou stříbrnou medaili.


Děkujeme celé české výpravě za perfektní reprezentaci a gratulujeme našim medailistům.