54. ročníku Mezinárodního turnaje GRAND PRIX města Ústí nad Labem se zúčastní boxeři a boxerky z těchto devíti zemí: Česká republika, Anglie, Německo, Čína, Indie, Mongolsko, Norsko, Švédsko a Wales.

Pod vedením trenérů Michala Soukupa, Štěpána Pitry, Petra Řezníčka a Lenky Kardové bude za Českou republiku startovat celkem 18 reprezentantů.

V kategorii mužů to budou:

57 kg - Filip Horváth, Jiří Kozel

63,5 kg - Erik Suchý, Rafael Hanciuta, Max Redl

71 kg - Pavel Dunda, Kelvin Soquessa, Patrik Štefan

80 kg - Jindřich Janečka

92 kg - Filip Breinl, Marek Šmejkal, Servác Boháč

V kategorii žen nás budou reprezentovat:

50 kg - Claudia Tótová

54 kg - Michaela Kehlerová

60 kg - Lenka Bernardová, Barbora Maxová

66 kg - Markéta Tojnarová, Dominika Čiklová


Harmonogram 54. ročníku.

11. června - 9:00 - 17:00 - Příjezd delegací

21:00 - Technická porada

21:30 - Losování

12. června - 8:00 - 9:00 - Vážení a lékařská prohlídka

16:00 - 1. soutěžní den

13. června - 8:00 - 9:00 - Vážení a lékařská prohlídka

16:00 - 2. soutěžní den

14. června - 8:00 - 9:00 - Vážení a lékařská prohlídka

16:00 - 3. soutěžní den - Semifinále

15. června - 8:00 - 9:00 - Vážení a lékařská prohlídka

17:00 - 4. soutěžní den - Finále

16.června - Odjezd delegací

Středa 12. června

Program vyřazovacích bojů 12. 6. 2024 / 1.část - (16:00)

Program vyřazovacích bojů 12. 6. 2024 / 2.část - (17:30)

První den do bojů zasáhlo pět českých reprezentantů. Ve váhové kategorii do 50 kg Claudia Tótová prohrála s Wu Yu, mistryní světa a mistryní Asie, která je kvalifikovaná na OH v Paříži 2024. Ve váze do 63,5 kg si to rozdali dva čeští reprezentanti a úspěšnějším byl Max Redl, který porazil na body Rafaela Hanciutu. V dalším utkání po dvou vyrovnaných kolech prohrál Patrik Štefan ABD ve třetím kole s reprezentantem Německa Michaelem Siemensem. Ve váze těžké do 92 kg zvítězil Pat Brown, který se rovněž kvalifikoval na OH v Paříži verdiktem WO nad českým reprezentantem Filipem Breinlem. V posledním utkání ve vyrovnaném a bojovném zápase prohrál Servác Boháč s německým reprezentantem Laurensem Hagenem 3:1 na body.

Výsledky 1. dne (16:00)

Výsledky 1. dne (17:30)

Druhý den GP 2024 se od 16:00 bude boxovat celkem dvanáct utkání

Program bojů 2. dne

Ve druhém dni 54. ročníku Grand Prix města Ústí nad Labem do bojů zasáhlo devět českých reprezentantů. Claudia Tótová nestačila na německou reprezentantku, vicemistryni Evropy do 22 let, Maxi Kloetzerovou a po snaživém a bojovném výkonu prohrála 5:0 na body. Michaela Kehlerová měla za soupeřku vítězku Asijských her 2018 a finalistku Asijských her 2022 čínskou reprezentantku Juan Changovou, která se rovněž kvalifikovala na OH v Paříži. Bohužel česká reprezentantka chytila hned v úvodním kole tvrdý úder na spodek a prohrála KO. Poté nastoupila do ringu Lenka Bernardová, která ve velice pěkném, vyrovnaném a svižně boxovaném utkání porazila čínskou boxerku Wenlu Jangovou. A byl to cenný skalp, protože reprezentantka Číny je mistryní světa 2016, bronzová medailistka z MS 2023 a vítězka Asijských her. V dalším utkání si poradila Barbora Maxová s reprezentantkou Anglie Sameenah Toussaintovou, kterou po bojovném výkonu zdolala na body. Další Češkou , která se v ringu představila, byla Markéta Tojnarová, která přes bojovný výkon nestačila na Číňanku Lin Yangovou, která je úřadující mistryní světa a vítězkou Asijských her 2022.Taktéž se kvalifikovala na OH do Paříže. Tojnarová prohrála u všech bodových rozhodčích. Dominika Čiklová zvítězila verdiktem WO nad Rossie Ecclesovou. Poté přišli na řadu čeští reprezentanti. Jiří Kozel přes obrovskou bojovnost nestačil na Nebila Ibrahima ze Švédska, který je jistým účastníkem OH v Paříži 2024 a prohrál jednomyslně 5:0 na body. V posledním utkání druhého dne proti sobě nastoupili dva čeští reprezentanti. Zkušený Erik Suchý, několikanásobný mistr ČR a stříbrný medailista z juniorského mistrovství Evropy zcela jednoznačně vybodoval Rafaela Hanciutu.

Výsledky 2. dne

V pátek 14.6 je na programu celkem třináct semifinálových zápasů, ve kterých se představí deset českých reprezentantů.

Program semifinálových bojů

Prvním z českých reprezentantů, kteří se představili v semifinálových bojích byla Barbora Maxová a soupeřkou jí byla reprezentantka Číny, mistryně světa 2016, bronzová medailistka z MS 2023 a vítězka Asijských her. Přes bojovný výkon Maxové to na vítězství nestačilo a z vítězství 5:0 na body se radovala čínská boxerka. Potom nastoupila do ringu Lenka Bernardová, která po výborném výkonu porazila 4:1 na body reprezentantku Anglie Sameenah Toussaintovou, která je bronzová z Mistrovství Evropy do 22 let v roce 2022. Dominika Čiklová přes snaživý výkon prohrála s Lin Yangovou, úřadující mistryni světa a vítězkou Asijských her 2022. V následujícím utkání prohrál Filip Horváth s jistým účastníkem OH v Paříži Nebilem Ibrahimem u všech bodových rozhodčích. Pavel Dunda začal utkání v solidním tempu a vedl na body, bohužel v závěru úvodního kola inkasoval tvrdý úder ze side stepu a ringový rozhodčí ukončil utkání verdiktem RSC. Kelvin Soquessa v pěkném a technickém zápase porazil reprezentantka Německa Michaela Siemense jasně 5:0 na body. Jindřich Janečka prohrál s čínským reprezentantem, vicemistrem světa z roku 2023 a vítězem Asijských her 2022 Tanglatihanem Tuohetaerbiekem RSC ve třetím kole. Posledním z Čechů, který dnes bojoval o postup do finále byl Marek Šmejkal, který po dvou počítáních prohrál RSC v 1. kole s jistým účastníkem OH v Paříži Angličanem Patem Brownem. Michaela Kehlerová prohrála WO s Tatiana Obermeierovou a Markéta Tojnarová stejným verdiktem zvítězila nad Rosie Ecclesovou.