Ve dnech 10. - 21. 8. 2021 se konalo ME školní mládeže v Sarajevu. Mistrovství se zúčastnilo celkem 25 zemí: Albánie, Arménie, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Chorvatsko, Česká republika, Estonsko, Gruzie, Řecko, Maďarsko, Izrael, Itálie, Kosovo, Lotyšsko, Litva, Moldavsko, Severní Makedonie, Polsko, Rumunsko, Rusko, Srbsko, Slovinsko, Španělsko, Turecko a Ukrajina.

Pod vedením reprezentačních trenérů Pavla Dudy, Martina Klíče a osobního trenéra Lukáše Jílka, odcestovala na ME do Bosny a Hercegoviny výprava v tomto složení: Amálie Lantová (do 48 kg), Viktorie Jílková (do 51 kg), Julie Poledníková (do 54 kg), Dorian Kropog (do 40 kg) a Tomáš Glovčík (do 50 kg).

Amálie Lantová vstoupila do bojů ME ve čtvrtfinále proti Kristině Borisenkové z Ruska. Naše reprezentantka předvedla bojovný výkon, ale na ruskou reprezentantku, která nakonec celé mistrovství vyhrála to nestačilo a podlehla ji 5:0 na body.

Viktorie Jílková v prvním utkání nastoupila proti Inně Tsarukové z Ukrajiny a po výborném výkonu zvítězila 5:0 na body. Ve čtvrtfinále se do cesty Jílkové postavila reprezentantka Itálie Brunilda Barca, které nedala vůbec žádnou šanci. Po prvním kole, které česká reprezentantka vyhrála u všech rozhodčích 10:8, ukončila Italku ve druhém kole RSC a postoupila do semifinále, kde na Jílkovou čekala reprezentantka Turecka Ruken Leventová. I v semifinále česká reprezentantka zaboxovala výtečně a zvítězila jednoznačně u všech rozhodčích 5:0 na body a postoupila tak do finále ME. Ve finále nastoupila Jílková proti ruské reprezentantce Valerii Ryzhové. První kolo vyhrála ruská reprezentantka, druhé šlo za Jílkovou a po dvou kolech byl stav utkání u všech rozhodčích vyrovnané 19:19. Ve třetím kole byla pak naše Jílková lepší a zvítězila 4:1 na body a mohla se radovat z titulu mistryně Evropy a zlaté medaile.

Julie Poledníková nastoupila k prvnímu utkání proti makedonské reprezentantce Mile Georgievové a nedala soupeřce žádnou šanci a po jasné převaze zvítězila v 1. kole RSC a postoupila do čtvrtfinále, kde na Poledníkovou čekala litevská reprezentantka Aus Stulginskaiteová. Byla to bitva jako řemen, první kolo vyhrála těsně litevská reprezentantka, druhé kolo těsně vyhrála naše reprezentantka a tak po dvou kolech byl stav 19:19 u všech rozhodčích. Ve třetím kole Poledníková zabojovala a přepnula ještě na vyšší obrátky a litevské reprezentantce docházely síly. Nakonec z toho byl verdikt 4:1 na body ve prospěch Julie Poledníkové, která se tak mohla radovat z postupu do semifinále ME. Tam nastoupila proti Yulii Stupakove z Ukrajiny. Byl to krásný a bojovný zápas ve kterém naše Poledníková podlehla sice 5:0 na body, ale v každém kole to byl boj. Přesto do finále zaslouženě postoupila ukrajinská reprezentantka, která nakonec celé ME vyhrála. Julie Poledníková vybojovala bronzovou medaili.

Dorian Kropog v prvním utkání měl za soupeře Chorvata Dominika Raguze. Náš reprezentant toto utkání zvládl perfektně a po dvou počítáních chorvatského reprezentanta v 1. kole, nezbývalo rozhodčímu nic jiného, než utkání ukončit verdiktem RSC. Kropog tak postoupil do čtvrtfinále, kde mu byl soupeřem řecký reprezentant Konstantiniudis. Ve vyrovnaném utkání Kropog sice podlehl 5:0 na body, ale byl to bojovný výkon a český reprezentant nechal v ringu všechno. Do semifinále ale postoupil zaslouženě Řek.

Tomáš Glovčík v úvodním utkání nastoupil proti španělskému soupeři G. Moldovi. Náš reprezentant utkání zvládl výborně a po perfektním výkonu zvítězil jednoznačně 5:0 na body a postoupil do čtvrtfinále, kde se utkal s Ukrajincem Karaivanem Tymurem. V bojovném a vyrovnaném utkání se nakonec radoval po verdiktu 5:0 na body reprezentant Ukrajiny.


Všem našim reprezentantům děkujeme za skvělou reprezentaci a gratulujeme bronzové Julii Poledníkové a mistryni Evropy Viktorii Jílkové!