Do české metropole se už ve středu sjely reprezentace Rakouska, Francie, Slovinska, Litvy, Ruska, Slovenska, Walesu a také pochopitelně domácí. Původně měla dorazit také exotická výprava Íránu, ta se ale nakonec omluvila.

I tak bude v Praze celkem 79 skvělých juniorů z celé Evropy. Memoriál Julia Tormy tak bude i ve svém 27. ročníku nabytý talentem. Tak, jak už si všichni ostatně za ty předešlé zvykli.

Z českých mladíků by se měli představit Kevin Godla (do 56 kg), Jasur Zaripov a Sergej Kryvoberets (60 kg), Vladislav Prtopchanskyi (64 kg), Václav Vlček a Jakub Karvánek (69 kg), Pavel Nevečeřal, Pavel Trut a Dominik Gloser (75 kg), Václav Klimša, Josef Hanuš (do 81 kg), Lukáš Epinger a hlavně čtvrtý z nedávné olympiády mládeže Daniel Mikušťák (91 kg) a Filip Dümont s Janem Milenkem (nad 91 kg).

Vstupné je symbolické – 100 kč, na páteční semifinále pak dorazí také Dita Kratochvílová, vnučka po zlatém olympionikovi z roku 1948 a také mistru Evropy o rok později (na ME 1947 a 55 bral Torma bronz).