Pod vedením trenérů Jiřího Kotiby, Kamila Černého a Martina Klíče startovali na turnaji: Erik Suchý a Kelvin Soquessa (do 64 kg), Kristian Hodovanec (do 69 kg), Miloš Beránek a Adam Valenta (do 75 kg), Claudia Tótová (do 54 kg) a Veronika Gajdová (do 60 kg).

Kelvin Soquessa (do 64 kg) porazil na body v pěkném a technickém utkání Danase Vilkase z Litvy, když byl v utkání aktivnější, úderově přesnější i pestřejší. Ve čtvrtfinále Kelvina čekal reprezentační kolega Erik Suchý, který měl do čtvrtfinále volný los. Oba naši reprezentanti předvedli krásný a technický box a z vítězství na body a postupu se radoval zkušenější Erik Suchý. Toto utkání zaujalo natolik, že bylo na webu Evropské boxerské konfederace označeno jako utkání dne. V semifinále Erik boxoval se španělským reprezentantem Enriquem Kakulovem. Bylo to velice bojovné a vyrovnané utkání, Erik byl po celé utkání aktivnější, určoval tempo a zvítězil zaslouženě na body a postoupil. Ve finále Erik svedl nádhernou bitvu se Španělem Fabiem Mazzillim. Utkání bylo boxováno ve vysokém tempu. Náš reprezentant byl aktivnější, ve výměnách přesnější a zvítězil zaslouženě na body a vybojoval zlatou medaili.

Kristian Hodovanec (do 69 kg) volným losem postoupil do čtvrtfinále, kde se střetl s litevským reprezentantem Vytautasem Grigalauskausem. Kristian zaboxoval velmi dobře a po celá tři kola měl utkání pod kontrolou. Na konci utkání se mohl radovat ze zaslouženého vítězství a postupu do semifinále. V semifinálovém utkání měl Kristian za soupeře Ruslanase Zalyse. V tvrdém a vyrovnaném utkání bohatém na údery se rozhodčí přiklonili k našemu reprezentantovi. Kristian zvítězil těsně na body a postoupil do finále, kde nestačil na reprezentanta Španělska. Kristian bojoval, snažil se, ale podlehl Španělovi Seriovi Martinezovi zaslouženě na body a domů si tak odváží stříbrnou medaili.

Miloš Beránek (do 75 kg) ve čtvrtfinále prohrál s Alexandrem Trofimciukovem z Litvy diskvalifikací ve 3. kole, když byl v utkání třikrát veřejně napomínán za držení.

Adam Valenta (do 75 kg) v semifinálovém utkání nastoupil proti litevskému reprezentantovi Aleksandru Trofimciukovi. Adam ve svižně boxovaném utkání předvedl bojovný výkon, ale na vítězství to nestačilo a z postupu do finále se radoval Trofimciuk, který na cestě do finále porazil i druhého našeho reprezentanta v této váhové kategorii. Adam Valenta si tak domů přiváží bronzovou medaili.

Obě naše reprezentantky postoupily volným losem až do finále, kde měly za soupeřky domácí reprezentantky Litvy.

Claudia Tótová (do 54 kg) nastoupila ve finále proti Vilte Savickaite. Claudia zaboxovala s přehledem a nedala domácí reprezentantce žádnou šanci a zvítězila před limitem. Utkání v ringu řídil náš mezinárodní rozhodčí Stanislav Nechvátal a po třetím počítání litevské reprezentantky ukončil utkání. Claudia zvítězila ve 2. kole R.S.C a vybojovala zlatou medaili.

Veronika Gajdová (do 60 kg) ve finále měla za soupeřku Kamilu Poskauskyte a zvítězila s přehledem na body, když byla v každém kole aktivnější a přesnější. I Veronika vybojovala zlatou medaili.

Na turnaji nás velmi dobře reprezentoval i náš zkušený mezinárodní rozhodčí Stanislav Nechvátal.