Podle tiskové zpávy AIBA vydané dnes 18. května 2021 obdrží medailisté z mistrovství Asie v boxu ASBC poprvé v historii soutěže finanční odměnu, tzv. prize money. Celková výše odměny činí 400'000 USD a bude rozdělena mezi zlaté, stříbrné a bronzové medailisty v každé váhové kategorii.

Pro boxery, kteří se umístí na prvním místě, a to jak u mužů, tak u žen, je odměna 10'000 USD. Pro druhé místo činí finanční odměna 5'000 USD a pro oba bronzové medailisty po 2'500 USD.

"Postupujeme podle našeho původního záměru. Boxeři by měli dostat odměnu za svou tvrdou práci. Peníze budou sportovce nejen motivovat, ale také zajistí finanční stabilitu jim i jejich rodinám. Vše děláme pro dobro našich boxerů, jsou to naše nejdůležitější osoby. Přeji všem účastníkům asijského šampionátu, aby v ringu předvedli to nejlepší a zůstali zdraví," řekl prezident AIBA Umar Kremlev.

Nadcházející mistrovství Asie ELITE mužů a žen ASBC v Dubaji ve Spojených arabských emirátech bude vrcholem tohoto měsíce. První soutěžní den je 24. května, finále je naplánováno na 31. května 2021.