Už na kongresu v Dubaji jednal prezident České boxerské asociace (ČBA) a hlavní organizátor Grand Prix Svatopluk Žáček o účasti kubánské reprezentace, která ve středu Evropy zanechala skvělý dojem loni na konci listopadu v rámci exhibičního galavečera Evropa vs. Kuba.

„V pondělí mi prezident kubánské federace psal, že je v Mexiku, a po návratu bude účast v Ústí řešit. Minulý týden mi pomoc přislíbilo také kubánské velvyslanectví,“ řekl pro Czechboxing.cz a ústecký deník Žáček na začátku týdne.

Ve středu dorazil z ostrova svobody mail od Alberta Puiga de la Barcy (prezident kubánské federace), ve kterém stojí jasně: Potvrzuji účast na Grand Prix. Obsazení naší delegace budeme řešit později po finálových bojích ve WSB (poloprofesionální liga pod hlavičkou amatérské federace AIBA). WSB bude finišovat v první polovině května.

„Oslovili jsme pětatřicet států, ale je jasné, že ne všichni dorazí. Poprvé by se měli představit borci z Jordánska, Nepálu, Nigérie a Turkemistánu (ten trénuje Rus Šaša Lebzjak, přemožitel Rudolfa Kraje z finále OH 2000). Zároveň chystáme kemp, kterého se zúčastní vedle naší reprezentace některé další, především ty, které to mají do Česka dále,“ přidal dále Žáček, který je rád, že jej tentokrát nelimituje ve výběru termínu světový vrchol tak jako loni.

Vedle zmíněných reprezentací by se na severu Čech měli představit také Kazaši, Indové, Slováci a také dle všeho Rusové. Ti se budou celkem pochopitelně chtít poměřit nejen s dalšími východními mocnostmi, ale také s Kubánci. A právě tato rivalita může lesk Grand Prix ještě více vyšperkovat.

Za dva měsíce se tak máme v ústecké Slunetě nač těšit.

Veškeré informace o Grand Prix města Ústí nad Labem sledujte na našich oficiálních stránkách a také facebookovém profilu.