Tréninkový kemp VT SCM Praha a SCM Plzeň probíhal na Šumavě pod vedením reprezentačního trenéra mužů Michala Soukupa, k ruce pak měl Karla Vrtišku, mentálního kouče Ondřeje Petra, trenéra ženské reprezentace Radka Semana, nechyběl ale také například Rudolf Kraj, aktuálně místopředseda České boxerské asociace (ČBA).

„Soustředění bylo zaměřeno na rozvoj silově-rychlostní vytrvalosti. S přístupem všech jsem moc spokojený. Nikdo se nezranil a tak můžeme po návratu pokračovat v přípravě na první mezinárodní turnaj v Maďarsku, na který odjíždíme 7. února. Ještě předtím si od 23. do 26. ledna zaspárujeme v Nitře se slovenskou reprezentací,“ řekl czechboxing.cz Michal Soukup.

Ten měl na Šumavě skutečně pořádně nabito, vedle reprezentantů Pavla Polakoviče, Kristiana Cholinského, Vitalije Bojka a Jirky Havla, se vrátil do tréninkového procesu po zranění také Zdeněk Chládek, nechyběly ani dámy v čele s Martinou Schmoranzovou, Evou Líškovou, Alenou Navrátilovou a dalšími dívkami.

Tréninková skupina Čechy sever a Morava – muži a ženy – absolvovala od 3. do 13. ledna své soustředění v hotelu Jelínek v Bedřichově. A také zde byla řada skvělých českých boxerů. Za muže se účastnili Arthur Šachbazian, Petr Novák, Adam Trnčák , Mirosla Gorol, Miloš Bartl či Miroslav Juna, mezi ženami pak nechyběly Jana Prokešová s Nelou Freiherrovou. Celou sestavu doplnili vybraní junioři - Filip Dumond. Alex Vančura, Dominik Gloser, Václav Vlček, Milan Duda a za děvčata Veronika Slánská s Lenkou Masopustovou.

„Podle plánu jsme absolvovali objemové tréninky v rámci závěru přípravné fáze a plynulého přechodu do období specializovaného. V úvodu svěřenci výborně zvládli výcvik bruslařské techniky na běžkách a díky tomu jsme jich mohli využít jako nejzdravějšího prostředku pro rozvoj všeobecné vytrvalosti. Pro rozvoj silových schopností jsme zařadili crossfitové tréninky a samozřejmě přesně dávkovanou regeneraci. Crossfity byly zaměřeny na výběr cviků, které mají prokazatelně podobné svalové řetězení jako u boxerů,“ prozradil něco z tréninkového deníku Kamil Černý, reprezentační kouč žen.

„Tři z tréninkových fází se odehrávaly v libereckém bazénu a cílem bylo zlepšení technické kvality plaveckých způsobů (prsa, znak a delfínové vlnění), aby boxeři tento prostředek mohli kvalitně a efektivně využívat. Skladba tréninků a zatížení bylo velmi náročné, ale dle průběhu a prací se sportestery zároveň velmi efektivní! Střídali se čtyři a tři denní fáze, včetně regeneračních a při specializaci jsme se zaměřili na fixaci a automatizaci boxerské techniky.“

Boxeři měli možnost také v Bedřichově k mentálnímu rozvoji. Konkrétně pak techniky a taktiky boje, sportovního tréninku, psychologii sportu – předzávodní, závodní a pozávodní stavy, plánování tréninku. Rozšiřování obzorů boxeři podstupovali formou interaktivní přednášky a rozhovorů.

„Poděkování patří všem zúčastněným sportovcům za nasazení při trénincích a zodpovědné regeneraci, která jim umožnila absolvovat vysokou intenzitu zátěže bez komplikací. Velice si vážíme možnosti uspořádat soustředění reprezentačního družstva v hotelu Jelínek v Bedřichově a obrovské díky chceme vyslovit panu Danielu Pernerovi, majiteli spol. Mlýn Perner, který celou akci generálně sponzoroval. Umožnil nám na své náklady celý pobyt a využití mnoha sportovišť, na kterých se naše tréninky odehrávaly (crossfitové tělocvičny, bazénu, zapůjčení běžek apod.). Další poděkování patří Martinu Berkovi, zakladateli BFC Liberec, který nám umožnil tréninky v jeho skvěle vybavené tělocvičně,“ dodal na závěr svého hodnocení Černý.

Ten byl v Bedřichově ve společnosti reprezentačního trenéra mužů za Severočeskou oblast Vasila Larionova a za Moravu Jiřího Kotiby.