Litva v květnu pořádala již 25. ročník mezinárodního turnaje Algirdas Socikas v Kaunasu. Mnoho evropských zemí využilo tohoto turnaje jako přípravu na evropskou olympijskou kvalifikaci a na mistrovství Evropy do 22 let. Kromě Evropy vyslal své nejlepší boxery do Kaunasu také Egypt. A právě egyptští boxeři zastavili naše skvěle “rozjeté” a připravené borce. I přesto česká výprava pod vedním reprezentačního trenéra Vasily Larionova slavila na tomto mezinárodním turnaji úspěch.

V supertěžké váze (+91 kg) si Martin Pinc vybojoval bronzovou medaili, když těsným výsledkem 3:2 na body neprošel do finále přes Mustafu Rezka Yousryho z Egypta. Yousry se nakonec stal vítězem turnaje ve váze (+91 kg).

Stříbrnou medaili si z turnaje odvezl Maxim Schejbal (81 kg), který ve finálovém boji prohrál s Egypťanem Abdelem Rahman Salah Orab Abdelgawwadem.

Algirdas Socikas byl šestinásobný sovětský mistr a v minulosti byl jedním z hrdinů litevského boxerského života, který dvakrát vyhrál mistrovství Evropy v roce 1953 ve Varšavě a zopakoval to v roce 1955 v Západním Berlíně. Tento nejvýznamnější litevský mezinárodní turnaj byl pojmenován právě po této jejich národní boxerské ikoně.