Sedm boxerů, reprezentační trenéři a také rozhodčí Tomáš Šmíd se zúčastnili pětatřicátého ročníku prestižního polského turnaje. Společnost jim dělalo dalších 83 boxerů mezi muži a 38 žen z celkem 21 zemí světa.

Nejlépe si z tuzemských boxerů v těžké konkurenci vedl navrátilec Zdeněk Chládek. Reprezentační jednička, pro kterou to byl první turnaj po loňském podzimním zranění lokte, v osmifinále porazila 3-1 na body Mongola Batzoriga Otgonjargala, aby ve čtvrtfinále prohrála po tvrdém boji s pozdějším vítězem váhy do 69 kg Aslanbekem Šimbergenovem 0-5 na body.

Zbylí čeští reprezentanti vždy skončili na své první překážce. Pokaždé ale svedli se silnými soupeři vyrovnané bitvy.

Petra Laštovková s domácí Polkou Jasminou Zapotocznou (na turnaji bronzová) prohrála 2-3 na body, Kateřina Humlová s Turkyní Sati Burcuovou 1-4 na body. Martina Schmonranzová pak bojovala s Němkou Nadine Apetzovou (0-5), která se nakonec zastavila až ve finále, kde nestačila na Finku Elinu Gustafssonovou.

Pavla Polakoviče porazil v těsné bitvě (2-3 na body) Polák Damian Durkacz, který taktéž vybojoval stříbro. Erik Hulijev prohrál 0-5 na body s Jordáncem Muhammadem Abdelazizem al-Wadim, Jirka Havel pak v zajímavém duelu nestačil výsledkem 1-4 na pozdějšího vítěze Antona Pinčuka z Kazachstánu.

Ten potvrdil nadvládu Kazachů a Rusů nad mužskou kategorií. Obě země vybojovaly ve finálových duelech celkem čtyři zlata a dvě stříbra. Ve vzájemných duelech o celkový triumf pak byli v poměru 2-1 úspěšnější Rusové. Mezi ženami dominovaly se dvěma zlaty Finky.

STREAMY ZE VŠECH SOUTĚŽNÍCH DNŮ NA FELIKS STAMM MEMORIAL SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT ZDE!