www.czechboxing.cz

official site

Filip HrgovicDEBRECÍN – Jednoho ze dvou nejtěžších možných soupeřů dostala do prvního zápasu na 60. ročníku mezinárodního turnaje Bocskai Ištván Memorial nejlepší česká supertíha Daniel Táborský. Dvaadvacetiletému pražskému bijci se postaví úřadující mistr Evropy Filip Hrgovič z Chorvatska.

 

Ve třiadvaceti letech je jedním z nejlepších boxerů své váhy. 198 centimetrů vysoký a 105 kilogramů těžký obr ze Záhřebu vyhrál loňské mistrovství Evropy, je mistrem světa ze šampionátu školní mládeže v roce 2010, a právě on je jedním z důvodů, proč se před třemi lety neuskutečnil britský šlágr David Haye vs. Tyson Fury, když prvně jmenovanému roztrhl při sparinzích obočí.

 

Aby toho nebylo málo, Hrgovič byl v kempu Bulhara Kubrata Puleva před jeho soubojem s Vladimirem Kličkem, už dvakrát byl ve vítězném týmu WSB a v roce 2012 byl vyhlášený nejlepším boxerem své váhy v této soutěži. Z amatérského ringu má Hrgovič za svým pásem skalpy mimo jiné Sergeje Kuzmina a Josepha Parkera! Celkem prohrál za šest let pouze jedenáct zápasů.

 

„Na první zápas jsem chytil skutečně těžkého soupeře. Celkově je ale tento turnaj nabitý, někteří jej berou jako přípravu na olympijské kvalifikace, Hrgovič a jemu podobní pak už coby přípravu na samotné hry, protože už mají letenku jistou,“ řekl Czechboxing.cz Táborský o svém soupeři, který za poslední dva roky prohrál na mezinárodní i domácí scéně dva zápasy.

 

„Na souboj se ale těším, na jednu stranu silný soupeř, na druhou stranu on je tím favoritem a já nebudu pod takovým tlakem. Co si budeme říkat, málokdo čeká moje vítězství. Jdu se tam porvat o postup, příprava se povedla, mám naběháno, celkově se cítím dobře vyladěný. V ringu nechám všechno a uvidíme, jak to dopadne. Rozhodně tam nejdu prohrát,“ dodal Táborský.

 

Toho by v případě senzačního postupu čekal nejspíše Brit Joseph Joyce, vítěz Evropských her v Baku, bronzový z posledního světového šampionátu a za Hrgovičem aktuálně číslo čtyři na světovém žebříčku AIBA.

 

Ve čtvrtečním programu se představí v obou rinzích haly v Debrecínu také další dva Češi – Pavel Polakovič se ve váze do 64 kg postaví Dmitrij Galagot z Moldavska, Viktor Agateljan vyzve ve váze do 69 kg na souboj Brita Siruse Ramona Pattinsona. Už ve středu prohrál 0-3 na body ve váze do 64 kg jeho mladší bratr Erik s Kubáncem v barvách Ázerbájdžánu Lorenzem Sotomayorem.

 

Bohužel, žádná dostupná televize přímé přenosy z našlapaného turnaje, kde je 168 boxerů z 29 zemí a kde má Česko zastoupení v osobě Stanislava Nechvátala také mezi rozhodčími, nevysílá. Místní M4 Sport nabízí pouze večerní a dopolední hodinové sestřihy předchozího programu.

 

 

 
 
 

 

Licence Creative Commons
www.czechboxing.cz, jejímž autorem je česká boxerská asociace, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .

Copyright © 2013. All Rights Reserved.